3 دلیل برای شروع سرمایه‌گذاری وقتی که اقتصاد ضعیف است!

وارن بافت، سرمایه گذار مشهور سالهای اخیر معتقد است که ” بترس وقتی که دیگران حریص هستند و حریص باش وقتی که دیگران ترسیده اند”

ممکن است در زمانی که اقتصاد در وضعیت ضعیف و نامناسب قرار دارد، سرمایه گذاران نسبت به سرمایه گذاری در بازار سهام اطمینان نداشته باشند، به همین دلیل در ادامه 3 دلیل برای سرمایه گذاری در شرایط اقتصادی مذکور بیان خواهیم کرد:

* وقتی قیمت ها ارزان هستند

یک قانون طلایی در سرمایه گذاری وجود دارد آن هم خرید در زمانی است که قیمت ارزان باشد. این مساله در خصوص سرمایه گذاری در بازار املاک و سهام نیز کاملا صادق است. اگر بازارهای بورس در زمان اقتصاد ضعیف وارد مرحله ی اصلاحی شده باشند بدون شک سهام آنها نسبت به قبل ( در زمان مطلوب بودن شرایط اقتصادی) کاهش یافته اند.

*وقتی رشد اقتصادی برخواهد گشت

بررسی اقتصاد کشور هایی همچون کشور هند که در بازه ی رشد بلند مدت اقتصادی قرار دارند ( و در حال حاضر با بررسی GDP در سال 2018 در وضعیت اقتصاد ضعیف قرار دارند) نشان دهنده ی این امر است که اقتصاد کشور پس از گذراندن دوره ی افول و با کمک نیروی کاری جوان و ماهر، رشد خواهد کرد و رشد اقتصاد مجددا از سرگرفته می شود. هنگامی که رشد اقتصادی برگردد، رشد شرکت ها در بازار سهام از سر گرفته می شود و حضور بیشتر مشتریان باعث افزایش فروش خواهد شد و در آمد در مقایسه با فروش، بیشتر رشد خواهد کرد .

*شتاب رشد سود

وقتی اقتصاد ضعیف می‌شود، درآمد شرکت ها به شدت کاهش می‌یابد. به عنوان مثال، زمانی که رشد تولید ناخالص داخلی از ۷ % به ۵ % کاهش یابد بسیاری از کسب و کارها کاهش فروش و سود را تجربه خواهند کرد و این اتفاق به دلایل مختلفی صورت می گیرد.

اولا بسیاری از شرکت ها هزینه های ثابت دارند که باید پرداخته شود و زمانی که درآمد شرکت ها به دلیل رکود اقتصادی کاهش می یابد و هزینه های ثابت باید پرداخته شوند، سود بدست آمده نیز شدیدا کاهش پیدا میکند. دوم آنکه با توجه به وضعیت اقتصادی، میزان تقاضا و فروش آنها نیز به نسبت کاهش خواهد یافت که این امر بدون شک تاثیر بسزایی برروی میزان درآمد و سود آنها خواهد داشت. هنگامی که رشد اقتصاد برگردد این اتفاق به صورت برعکس برای شرکت ها روی خواهد داد و درآمد و سود در مقایسه با فروش، با شتاب بیشتری رشد خواهد کرد. در زمانی که سهام شرکت ها بدلیل اقتصاد ضعیف، ارزان است و سرمایه گذاران در بازار بورس و سهام سرمایه گذاری میکنند و در زمان بازگشت رشد اقتصادی به مراتب سود بیشتری دریافت خواهند کرد و دقیقا همینجاست که جمله ی وارن بافت شکل حقیقی پیدا میکند: بترس وقتی که دیگران حریص هستند و حریص باش وقتی که دیگران ترسیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی محصولات

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

X