اهمیت واسطه های مالی مطمئن و متخصص در سرمایه گذاری چقدر است؟

در فضای پر از نوسان و تحولات غیرقابل پیش بینی اقتصادی، بدون شک یکی از تصمیمات ما برای حفظ ارزش دارایی ها بخصوص دارایی های نقدی، سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در واقع تصمیم گیری برای پرداخت وجه با توجه به میزان بازده مورد انتظار، ریسک سرمایه گذاری و میزان ریسک پذیری سرمایه گذار در زمینه های مختلف می باشد به امید آنکه ارزشی در زمان آینده برای سرمایه گذار بدست آید. همانطور که گفتیم به دلیل نوسنات غیرقابل پیش بینی اقتصادی، کسانی که قصد سرمایه گذاری دارند به دنبال راهی هستند تا بتوانند تا حد امکان از ریسک و ضرر های احتمالی در سرمایه گذاری در امان باشند.

شاید تصور کنید از بین همه ی راه های سرمایه گذاری، بازار بورس یکی از پرریسک ترین یا مخاطره آمیزترین شیوه های سرمایه گذاری باشد اما با یک تحقیق و بررسی کلی و سنجش میزان بازدهی، ریسک و نقدشوندگی این نوع از سرمایه گذاری در مقایسه با سرمایه گذاری در سایر بازارهای موازی نظیر ارز، املاک و مستغلات به روشنی به این نتیجه خواهید رسید که سرمایه گذاری در بازار بورس یکی از بهترین انواع سرمایه گذاری است.

البته برای سرمایه گذارانی که تمایل به حضور در بازار بورس و سرمایه را دارند اما دانش تخصصی و زمان حضور در این بازار را ندارند نیز راه حل هایی وجود دارد:

اولین راه مراجعه به کارگزاری ها است که در واقع واسطه های مالی مطمئن و متخصصی هستند که نقش خریدار و فروشنده اوراق بهادار به نمایندگی از طرف مشتریان را بر عهده دارند. به زبان ساده، کارگزاری ها به جای مشتریان خود توسط نیروهای متخصص و حرفه ای اقدام به خرید و فروش اوراق در بازار خواهند کرد. برای اهمیت نقش کارگزاری ها می توان گفت که فقط تنها درخواست قیمت و تعداد مورد نظر سفارش توسط مشتری ثبت می شود و تمامی فعالیت ها به صورت خودکار توسط کارگزاری ها انجام خواهد شد.

راه حل دوم سرمایه گذاری در سبدگردانی اختصاصی است. سبد گردانی اختصاصی به بیان ساده تصمیم به خرید، فروش یا نگه‌داری اوراق بهادار به نام سرمایه‌گذار معین، توسط سبدگردان، در قالب قراردادی مشخص و با هدف کسب سود است که توسط اشخاص حقوقی برای سرمایه گذار انجام می شود.

در این روش سبدگردان به پشتوانه تیم تحلیلی و مدیریتی متخصص در زمینه بازار سرمایه، خرید و فروش سهام و اوراق بهادار را انجام می دهد و به اصطلاح سرمایه وی را مدیریت کند.

راه حل دیگر حضور در بازار سرمایه برای سرمایه گذاران، سرمایه گذاری در انواع صندوق های سرمایه گذاری می باشد. در واقع صندوق ها واسطه های مالی هستند که به عموم مردم واحد هایشان (Unit) می فروشند و وجوه حاصل شده را در پرتفو متنوعی از اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند. به طور کلی صندو قهای سرمایه گذاری گزینه ی کم ریسک تری در بازار هستند که مورد استقبال سرمایه گذاران با ریسک پذیری کم تر قرار می گیرند و بازدهی بیش از بازده سپرده های بانکی دریافت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی محصولات

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

X